بزرگترین مرکز فروش قطعات کامپیوتری در اصفهان | پشتیبانی و فروش : 95و32372394 -031 | 09933464088

معماری Zen 6 و اطلاعات تکمیلی Zen 5c

اطلاعات جدید در مورد پردازنده‌های جدید AMD با معماری ZEN5 و ZEN6 در حال پخش شذن است. این موضوع درحالی اتفاق افتاده که کمتر از 10 روز دیگر ای‌ام‌دی در کامپیوتکس 2024 اقدام به معرفی معماری ZEN5 خواهد نمود اما اینت اتفاق برای ZEN6 نخواهد افتاد و احتمالا این معماری دوسال دیگر نعرفی خواهد شد. با ما در آی‌تی پرس همراه باشید.

افشاگری‌های اخیر شامل اطلاعات منابع Kepler_L2 و InstLatX64 معماری‌های نسل آینده پردازنده‌های ای‌ام‌دی یعنی Zen 5C و Zen 6 را نشان داده‌اند. معماری Zen 5  قرار است رسما در رویداد کامپیوتکس در ژوئن امسال معرفی شود و اولین محصولات مربوط به آن در چهارمین سه ماهه سال ۲۰۲۴ روانه بازار خواهند شد. معماری هسته‌های Zen 5 و Zen 5C بنظر کوچک‌تر از هسته‌های فعلی Zen 4 هستند تا تعداد بیشتری سی‌سی‌دی (تی‌سی‌های مجتمع هسته) را درون ماژول پردازنده جای گیرد.

معماری Zen 6

اطلاعات معماری Zen 6 و Zen 5c:

در معماری Zen 5، ای‌ام‌دی برنامه دارد تا ۱۶ سی‌سی‌دی را مورد استفاده قرار دهد به طوری که هر سی‌سی‌دی شامل یک سی‌سی‌اکس با ۸ هسته باشد که ظرفیت بیشینه را به ۱۲۸ هسته می‌رساند. نسخه پیشرفته‌تر Zen 5C این توانایی را با معرفی سی‌سی‌اکس‌های با ۱۶ هسته در هر سی‌سی‌دی افزایش می‌دهد تا ظرفیت بیشینه به ۱۹۲ هسته برسد که از طریق ۱۲ سی‌سی‌دی فراهم می‌آید.

معماری Zen 6

در معماری Zen 6، پیکربندی‌های گوناگون و چندگانه‌ای شامل ۸، ۱۶ و تا ۳۲ هسته در هر سی‌سی‌دی ارائه می‌شود. این قابلیت سازگاری و پیکربندی گسترده باعث می‌شود که پردازنده‌های رایزن با دو سی‌سی‌دی بتوانند ظرفیت تا ۳۲ هسته را داشته باشند یا پیکربندی‌ای با چهار سی‌سی‌دی ظرفیت ۶۴ هسته‌ای ایجاد کنند که در نتیجه تنوع پیکربندی‌ها و کاربردها را افزایش می‌دهد.

معماری Zen 6

به طور قابل توجهی پیکربندی با ظرفیت بالای هسته‌‌ها احتمالا از معماری Zen 6C استفاده خواهند کرد که برای بهترین عملکرد طراحی شده است، در حالی که پیکربندی‌های غیر-C برای قطعات تمایل‌برانگیزتر نگه داشته خواهند شد.

نظر دهید

پاسخ دهید

7 − چهار =

فروشگاه اینترنتی آی تی اس کالا
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید