بزرگترین مرکز فروش قطعات کامپیوتری در اصفهان | پشتیبانی و فروش : 95و32372394 -031 | 09933464088

Core 7 155U جدیدترین عضو خانواده Core 100 اینتل

اخبار جدید مربوط به پردازنده‌های اینتل خبر از پردازنده جدیدی در سری Core 100 اینتل می‌دهد که قرار است مبتنی بر معماری نسل 13 و 14 باشد. با ما در آی‌تی پرس همراه باشید تا به بررسی این خبر بپردازیم و با این پردازنده آشنا شوید.

سردرگمی کاربران معمولاً زمانی پیش می‌آید که شرکت‌ها برای محصولات خود از نامگذاری جدید استفاده می‌کنند. ایده ترکیب چندین معماری در یک سری سال گذشته برای سری Ryzen 7000 توسط ای‌ام‌د یمطرح شد و باعث ایجاد یک سری محصول با نام گذاری گیج‌کننده شد. البته که با گذر زمان، کاربران به این نام‌های جدید عادت کردند، اما آیا شیوه  نام گذاری جدید محصولات اینتل برای مصرف‌کنندگان واضح‌تر خواهد بود؟

اینتل بعد از معرفی و عرضه رسمی نسل چهاردهم پردازنده‌های خود این موضوع را به صورت رسمی اعلام کرد که از سال آینده دیگر خبری از نام گذاری به شیوه سنتی اینتل که از سال 2008 و معماری ‘Nehalem’ شروع شده بود نخواهد بود.

با توجه به اعلام رسمی اینتل در پست رسمی خداحافظی اینتل با core i ، نام گذاری آینده پردازنده‌های این شرکت به دو صورت انجام خواهد شد. در حالت اول برای محصولات بالارده قرار است از نام Core Ultra استفاده شود. حالت دوم برای محصولات میان رده و پایین رده که تنها شامل عبارت Core به علاوه نام عدد محصول خواهد بود.

اینتل دلیل این تصمیم را ساده سازی هرچه بیشتر نام‌گذاری و مشخص نمودن قشر هدف پردازنده با استفاده از عبارت Ultra اعلام نموده. این تصمیم را می‌توان مانند تصمیم چندسال پیش ای‌ام‌دی و نام‌گذاری پردازنده‌های رایزن خود به صورت سری‌های متفاوت در نظر گرفت. که با توجه این شایعات بنظر می‌رسد ساده سازی محقق نشده است.

این شرکت اعلام کرده است که محصولات آینده Core 100 اینتل مبتنی بر معماری Meteor Lake شامل نام گذاری جدیدی با نام Core و بدون حرف معروف “i” خواهد بود. همچنین، سیستم شماره‌گذاری نسل آینده نیز از 14000 به 100 تغییر خواهد کرد. همچنین نام گذاری Ultra نیز وجود خواهد داشت که نشان دهنده استفاده از معماری جدید خواهد بود.

سری جدید Core 100 اینتل نه تنها شامل مجموعه Core Ultra خواهد بود، بلکه همانطور که صفحه رسمی اینتل چین نیز اعلام کرده این سری تعدادی پردازنده مبتنی بر معماری قدیمی نسل 13 اینتل یعنی Raptor Lake را نیز در خود جای خواهد داد که تحت عنوان سری Core 100 اینتل بدون نام Ultra در نام گذاری عرضه خواهند شد. اسلایدهای اینتل درباره سری Raptor Lake-U نیز صحبت کردند که به سری Core نسل اول و Meteor Lake اضافه خواهند شد، اما کلمه Ultra در نام آن وجود ندارد.

مشخصات سری Core 100 اینتل:

Core 100 اینتل

حال بنابر شایعات جدید بنظر می‌رسد که پردازنده Core 7 155U که نسخه بدون حروف Ultra می‌باشد یک پردازنده مبتنی بر معماری Raptor Lake یا همان معماری مورد استفاده در نسل 13 و 14 پردازنده‌های اینتل می‌باشد. که مجهز به 10 هسته و 12 ترد است. این ده هسته شامل 8 هسته پرفورمنس یا P و 2 هسته کم مصرف یا E می‌باشند. به احتمال زیاد این پردازنده همراه با دو پردازنده دیگر با نام‌‌های Core 5 135U و Core 5 145U نیز همراهی خواهد شد.

این احتمال وجود دارد که تعدادی از این پردازنده‌های نسل آینده Core 100 اینتل با پشتیبانی از رم‌های DDR4 عرضه شوند. این موضوع می‌تواند برای بسیاری از کاربران که قصد ارتقا سیستم‌های خود را به نسل آینده دارند جذاب باشد و هزینه‌های ارتقا را برای آن‌ها کاهش دهد. و اجازه دهد تا کاربران بتوانند از رم‌های قدیمی خود در سیستم‌های مبتنی بر نسل جدید خود استفاده نمایند.

Core 100 اینتل

هرچند باید این نکته را در نظر بگیریم که اطلاعات فعلی منتشر شده اطلاعات تمامی مدل‌های خانواده Core 100 اینتل نمی‌باشند و تنها با تعداد محدودی از پردازنده‌های اینتل نسل آینده مواجه هستیم. و فعلا حداقل باید یک سال دیگر منتظر بمانیم تا مهلت معرفی پردازنده‌های جدید اینتل برسد و نام‌گذاری کامل آن‌ها را مشاهده کنیم شاید اینتل هنوز هم قصد خداحافظی با سری Core i را نداشته باشد و شاهد چند محصول با نام‌گذاری Core i باشیم.

نظر دهید

پاسخ دهید

چهارده − ده =

فروشگاه اینترنتی آی تی اس کالا
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید