بزرگترین مرکز فروش قطعات کامپیوتری در اصفهان | پشتیبانی و فروش : 95و32372394 -031 | 09933464088

تغییرات بنیادین در فناوری FreeSync از افزایش نرخ تازه سازی به 144 هرتز تا اجباری شدن HDR

ای‌ام‌‍دی قصد دارد تا استانداردهای فناوری FreeSync را افزایش دهد و شرایط را برای دریافت گواهی نامه FreeSync سخت‌تر نماید. این موضوع را می‌توان قدمی مهم برای بهبود کیفیت مانیتورهای مجهز به این فناوری دانست. با ما در آی‌تی پرس همراه باشید تا مفاد این تغییرات را بررسی نماییم.

فناوری FreeSync

شرکت ای‌ام‌دی به‌روزرسانی جدیدی برای قوانین تاییدنامه‌ی فناوری FreeSync عرضه نموده است و حداقل نرخ تازه‌سازی 144 هرتز را برای نمایشگرهای 1080p و 1440p اجباری کرده تا با تغییرات بازار و تقاضای گیمرها مطابق باشد. این تغییر منعکس‌کننده‌ی پذیرش گسترده‌ی پنل‌های با نرخ تازه‌سازی بالا و کاهش قیمت این مانیتورها است. هدف آن بهبود کیفیت مانیتورهای مجاز به پشتیبانی از فناوری FreeSync است. این به‌روزرسانی تغییر مهمی نسبت به استانداردهای گذشته دارد که در آنها حداقل نرخ تازه سازی برای مانیتورها نداشت و تمرکز استاندارد بیشتر بر روی لرزش و تاخیر پایین بود.

فناوری FreeSync

تغییرات فناوری FreeSync:

استانداردهای به‌روزرسانی شده فناوری FreeSync حداقل نرخ تازه‌سازی را در تمامی سطوح تغییر داده است. که به رزولوشن افقی نمایشگر وابسته است. برای دسته پایه FreeSync، نمایشگرهایی با رزولوشن افقی کمتر از 3440 پیکسل باید حداقل نرخ 144 هرتز را پشتیبانی کنند. این مورد به صورت اختصاصی برای مانیتورهای 1080P و 1440P اعمال می‌شود. نمایشگرهایی با رزولوشن بیشتر از این معاف از معیار نرخ تازه‌سازی بوده و بدون رعایت حداقل 144 هرتز می‌توانند مجوز FreeSync را دریافت کنند.

برای دسته میان رده FreeSync پریمیوم، الزامات بیشتر شده و حداقل نرخ 200 هرتز برای نمایشگرهایی با رزولوشن افقی کمتر از 3440 پیکسل الزامی است. مانیتورهایی با رزولوشن بالاتر باید حداقل قادر به پشتیبانی از 120 هرتز باشند تا استاندارد پریمیم را پاس کنند و گواهی این استاندارد را دریافت نمایند. این بدان معنی است که مانیتورهای اولترا واید نیاز است تا نرخ‌تازه سازی بیشتری داشته باشند.

محصولات بالا رده مجهز به FreeSync Premium Pro الزامات رزولوشنی و نرخ تازه‌سازی دسته پریمیوم را حفظ می‌کند اما نیازمندی پشتیبانی از HDR را هم به الزامات جدید اضافه می‌کنند تا استانداردهای عملکرد و کیفیت برای بالاترین سطح تاییدیه را بیشتر بالا ببرد.

فناوری FreeSync

این به‌روزرسانی الزامات به این منظور است که نمایشگرهای کم‌عملکرد را از دریافت تاییدیه FreeSync محروم سازد و اطمینان حاصل شود کاربران به نمایشگرهای باکیفیت‌تر دسترسی پیدا می‌کنند که تجربه بازی بهتری را فراهم می‌آورند. این تغییر نه تنها همخوان با روندهای فعلی فناوری مانیتورها است بلکه یک معیار جدید برای عملکرد نمایشگرها در صنعت بازی قائل می‌شود که نشان‌دهنده تعهد ای‌ام‌دی برای بهبود وفاداری بصری و واکنش‌پذیری در مانیتورهای بازی است.

نظر دهید

پاسخ دهید

بیست − سیزده =

فروشگاه اینترنتی آی تی اس کالا
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید