بزرگترین مرکز فروش قطعات کامپیوتری در اصفهان | پشتیبانی و فروش : 95و32372394 -031 | 09933464088

افزایش قیمت SSDها به صورت جهانی در سه ماهه دوم 2024

بنظر می‌‍رسد افزایش قیمت SSDها به صورت جهانی هنوز متوقف نشده است. می‌توان انتظار داشت که این افزایش قیمت تا سه ماهه چهارم سال 2024 ادامه داشته باشد. با ما در آی‌تی پرس همراه باشید تا دلایل این موضوع را بررسی نماییم.

تحلیلگران صنعت آخرین پیش‌بینی‌های خود را برای بازار حافظه‌های NAND منتشر کرده‌اند که افزایش قیمت محسوسی را برای دیسک‌های حالت جامد (SSD) در چهارمین سه ماهه امسال 2024 پیش‌بینی می‌کنند. براساس گزارش، انتظار می‌رود قیمت SSDهای موجود در باز تا 15 درصد در دومین سه ماهه  سال 2024 افزایش یابد که پس از افزایش قابل توجه 23 تا 28 درصد در سه‌ماهه نخست است. گزارش تجزیه و تحلیل مقایسه‌ای از روند قیمت‌ها برای محصولات مختلف حافظه‌های NAND ارائه می‌دهد.

افزایش قیمت SSDها به صورت جهانی

سه‌ماهه نخست 2024 شاهد افزایش‌های قابل توجه قیمت این حافظه‌ها بودیم که برای مصرف‌کنندگان و هزینه‌های نهایی سیستم‌های آن‌ها تأثیر مهمی داشت. با وجود امید به ثبات قیمت، روند رو به رشد قیمت SSD در دومین سه ماهه  سال 2024 نیز با افزایش تخمینی 10 تا 15 درصد ادامه خواهد داشت.

افزایش قیمت SSDها به صورت جهانی

دلیل افزایش قیمت SSDها:

گزارش شده افزایش قیمت SSD بیشتر از تراشه‌های 3D NAND است که قلب تپنده SSDها را تشکیل می‌دهند. عواملی نظیر استراتژی خرید سازندگان SSD، کاهش فروش محصولات مرتبط و محدود بودن فعالیت‌های تولیدی و افزایش ظرفیت خطوط تولید در ماه‌های اخیر به این روند دامن می‌زنند. ترندفورس تغییرات در شاخص استفاده از ظرفیت تولید توسط تولیدکنندگان اصلی مانند کیوکسیا و وسترن دیجیتال را عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت‌گذاری بازار می‌داند و تاکتیک محتاطانه‌تر سایر بازیگران قابل توجه را نیز عاملی کلیدی می‌داند.

در حالی که کاربران SSDها با افزایش شدید قیمت مواجه هستند، وضعیت خریداران SSDهای تجاری، حتی بدتر است و قیمت این SSDها افزایش بسزایی داشته است. تجزیه و تحلیل ترندفورس نشان می‌دهد احتمالا SSDهای تجاری افزایش قیمت ۲۰ تا ۲۵ درصدی را در در دومین سه ماهه  سال 2024  تجربه خواهند کرد.

افزایش قیمت SSDها به صورت جهانی

 

 

نظر دهید

پاسخ دهید

4 × چهار =

فروشگاه اینترنتی آی تی اس کالا
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید