بزرگترین مرکز فروش قطعات کامپیوتری در اصفهان | پشتیبانی و فروش : 95و32372394 -031 | 09933464088

Ryzen AI 300 نام جدید سری Ryzen 9000

تغییر نام پردازنده‌های جدید به سری جدید پردازنده‌های ای‌ام‌ی هم رسیده و قرار است تا نسل آینده ای‌پی‌یوهای ای‌ام‌دی نیز به جای سری رایزن 9000 با نامی جدید به بازار عرضه شوند. با ما در آی‌تی پرس همراه باشبد تا نام‌گذاری جدیدی این پردازنده‌ها را بررسی نماییم.

گزارش‌های معتبر متعددی از جمله مدیر برنامه‌ریزی محصولات شرکت لنووو حاکی از به‌روزرسانی مهمی در استراتژی نام‌گذاری نسل آینده ای‌پی‌یوهای ای‌ام‌دی، با نام رمز استریکس پوینت است. این محصولات برای اولین بار قرار بود با نام Ryzen AI 100 روانه بازار شوند که آخرین خبرها حاکی از تغییر نام آن به سری Ryzen AI 300 است. این نام‌گذاری جدید که به طور نهایی تایید می‌شود ای‌پی‌یوهای آتی را به صورت Ryzen AI 9 HX 370 و Ryzen AI 9 365  معرفی خواهد کرد. این تغییر نشان‌دهنده تنظیمات مداوم ای‌ام‌دی در زمینه برندینگ محصولات با توجه به پیشرفت‌های فناوری است.

سری استریکس پوینت بعد از سری فینکس پوینت که برای اولین بار از فناوری واحد پردازش عصبی NPU بهره گرفت، سومین نسل ای‌پی‌یوهای ای‌ام‌دی مجهز به این فناوری خواهد بود که دلیل استفاده از عدد «۳» در سری جدید Ryzen AI 300 است. این پردازنده‌ها پیکربندی دو بخش پردازشی (سی‌سی‌اکس) با تا ۴ هسته Zen5 و ۸ هسته Zen5c و کش مشترک ۲۴ مگابایتی را دارا خواهند بود.
Ryzen AI 300

مشخصات Ryzen AI 300:

در زمینه توانایی‌های گرافیکی، انتظار می‌رود ای‌پی‌یوهای ای‌ام‌دی تا 8 پردازنده گروهی (16 واحد پردازش) مبتنی بر معماری RDNA 3.5 مجهز باشند. علاوه بر این، گزارش شده است واحد پردازش عصبی مجتمع NPU بیش از 40 ترافلوپس (میلیارد عملیات در ثانیه) توان پردازشی ارائه می‌دهد که بر استفاده مستقیم از فناوری هوش مصنوعی تاثیر می‌گذارد. تغییر استراتژی نام‌گذاری از سری اولیه Ryzen AI 100  به Ryzen AI 300 نشان‌دهنده هماهنگ‌سازی برندینگ ای‌ام‌دی با پیشرفت فناوری و نسل پردازنده‌هاست. عدد “1” اولیه بیانگر نسل پردازنده بود که با توجه به پیشرفت‌های مداوم به “3” تغییر یافت تا متناسب با تکامل محصولات ای‌پی‌یوهای ای‌ام‌دی باشد.

مشخصات Ryzen AI 300

مشخصات Ryzen AI 300

تاکنون هیچ اطلاعاتی از بنچمارک یکی از SKUهای نام‌گذاری شده منتشر نشده است که نشان می‌دهد ای‌ام‌دی تصمیم نهایی را تایید نکرده و هنوز نمونه‌های نهایی نزد سازندگان ارسال نشده است. این بدان معناست که سری استریکس پوینت ای‌ام‌دی ممکن است هنوز برای چند هفته یا حتی ماه دیگر آماده رونمایی نباشد.

Ryzen AI 300

ایسوس در گذشته مدل 12 هسته‌ای Ryzen AI 9 HX 170 را گزارش داده بود که اکنون به Ryzen AI 9 HX 370 تغییر نام داده‌اند. بر اساس شایعات نیز مدل 10 هسته‌ای Ryzen 9 AI 365 وجود دارد. بر اساس گزارش‌ها، انتظار می‌رود ای‌ام‌دی این ای‌پی‌یوهای جدید را در اوایل ژوئن ۲۰۲۴ در نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر تایپه آشکار کند که در آنجا نام‌گذاری‌های رسمی تایید خواهد شد.

 

 

نظر دهید

پاسخ دهید

20 − دو =

فروشگاه اینترنتی آی تی اس کالا
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید