بزرگترین مرکز فروش قطعات کامپیوتری در اصفهان | پشتیبانی و فروش : 95و32372394 -031 | 09933464088

رویداد معرفی پردازنده‌های Meteor Lake اینتل 23 آذر ماه برگزار خواهد شد

اینتل قرار است در روز 14 دسامبر یا 23 آذر در یک رویداد اقدام به معرفی دو سری محصول مبتنی بر معماری Meteor Lake و پردازنده‌های Xeon نسل 5 مبتنی بر معماری Emerald Rapid نماید. با ما در آی‌تی پرس همراه باشید تا به بررسی شایعات موجود در رابطه با این رویداد بپردازیم.

اینتل دیروز با  ارسال دعوتنامه‌ای به اصحاب رسانه خبر از برگزاری رویدادی مربوط به معرفی محصولات جدید خود داد. بنظر می‌رسد که اینتل قصد دارد از دو سری پردازنده در این رویداد رونمایی نماید. این دو سری پردازنده که به احتمال قوی پردازنده‌های مبتنی بر معماری Meteor Lake و پردازنده‌های Xeon نسل 5 مبتنی بر معماری Emerald Rapid خواهند بود و بنا بر اعلام اینتل محورهای این رویداد مربوط به هوش مصنوعی خواهد بود و احتمالا اینتل از کارایی این پردازنده‌ها در مصارف مربوط به هوش مصنوعی و یادگیری ماشین صحبت خواهد نمود.

رویداد معرفی Meteor Lake

پوستر رویداد معرفی پردازنده‌های Meteor Lake اینتل

با توجه به تمرکز اصلی رویداد که بر روی مسائل مربوط به هوش مصنوعی می‌باشد. احتمالا اینتل قرار است از عملکردهای این پردازنده‌ها بر روی مصارف هوش مصنوعی و یادگیری ماشین پرده برداری نماید. این موضوع با توجه به معماری جدید Meteor Lake که براساس تفیکیک هسته‌های پردازشی پردازنده و گرافیک داخلی بنیان نهاده شده می‌تواند با تکیه بر تکنولوژی “پردازش 4” اینتل و طراحی VPU مختص مصارف هوش مصنوعی عزم راسخ اینتل را برای کسب عملکرد مناسب در دنیای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تحکیم نماید.

در تیزر این رویداد به طور واضح قصد اینتل از معرفی پردازنده‌های Xeon مبتنی بر معماری Emerald Rapid و پردازنده‌های لپ‌تاپ جدید مبتنی بر معماری Meteor Lake را بهره‌وری بیشتر در مصارف مربوط به هوش مصنوعی در سیستم‌عامل‌ها، بهبود کنفرانس ویدئویی، بهبود واقعیت افزوده و ترجمه و رونوشت همزمان می‌باشد.

پردازنده‌های Meteor Lake اینتل:

همچنین با توجه به شایعات قبلی می‌دانیم که حداقل شش پردازنده عضو خانواده پردازنده‌های لپ‌تاپی ‌Meteor Lake اینتل شامل Core Ultra 5 125U ، Core Ultra 5 134U ، Core Ultra 7 155U ،  Core Ultra 7 164U ، Core Ultra 7 155H و Core Ultra 5 125H می‌باشند.

Meteor Lake

پردازنده‌هایی که در پایان نام آن‌ها U قرار گرفته قرار است از سری پردازنده‌های کم مصرف اینتل باشند و دو پردازنده با پسوند H پردازنده‌های قدرتمند این سری می‌باشند. و قرار گرفتن Core Ultra در نام نشان دهنده استفاده از معماری جدید Meteor Lake و بالا رده بودن این پردازنده‌ها خواهد بود.

این موضوع نام‌گذاری این پردازنده‌ها با پیشوند Ultra  می‌تواند برای کاربران گمراه کننده باشد زیرا همانطور که در بیانیه رسمی اینتل در خداحافظی با نام‌گذاری Core i اعلام شد. استفاده از نام جدید Core Ultra قرار بود که تنها محدود به پردازنده‌های رده بالا و پردازنده‌هایی با توان پردازشی بالا باشد نه پردازنده‌هایی کم مصرف که مسلما توان پردازشی محدودی خواهند داشت. اینتل دلیل این تصمیم را ساده سازی هرچه بیشتر نام‌گذاری و مشخص نمودن قشر هدف پردازنده با استفاده از عبارت Ultra اعلام نموده بود که با توجه این شایعات بنظر می‌رسد ساده سازی محقق نشده است.

Meteor Lake

هرچند باید این نکته را در نظر بگیریم که اطلاعات فعلی منتشر شده اطلاعات تمامی مدل‌های این خانواده نمی‌باشند و تنها با تعداد محدودی از پردازنده‌های اینتل نسل آینده مواجه هستیم. و شایعات فعلی تنها شامل پردازنده‌های سری U و  H بوده یعنی مدل‌های Core Ultra 5 125U ، Core Ultra 5 134U ، Core Ultra 7 155U ،  Core Ultra 7 164U ، Core Ultra 7 155H و Core Ultra 5 125H و هنوز اطلاعاتی از سری HX و P در دسترس نیست و احتمالا اطلاعات جدیدی در زمان معرفی و کنفرانس 14 دسامبر یا 23 آذر ماه از این پردازنده‌ها به گوش خواهد رسید.

Meteor Lake

البته اگر به یاد داشته باشید در خبر لیست شدن پردازنده‌های Meteor Lake و نسل چهاردهم پردازنده‌های اینتل در لپ‌تاپ‌های لنوو به نسل چهاردهم پردازنده‌های لپ‌تاپی اینتل مبتنی بر معماری Raptor Lake اشاره کردیم و شاید در این کنفرانس هم اشاره‌ای به این پردازنده‌ها نیز بشوند.

نظر دهید

پاسخ دهید

هفت + 10 =

فروشگاه اینترنتی آی تی اس کالا
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید